Prozkoumat Prozkoumat

Řemesla

Vlastníci Sunseekerů očekávají a požadují tu nejlepší techniku. Poslání Sunseekeru vždy splnilo i překonalo jejich očekávání.

Motorové jachty Sunseeker jsou proslulé hlavně díky své vysoké úrovni luxusu a také díky své pověstné eleganci a výkonu. Ale mistrovská práce v moderním technologickém světě je jen o ruční práci řemeslníka a přesností oka. Lodní architekt může být mistr pomocí svého počítače, díky němuž může vytvářet nápadité a originální návrhy a technické podmínky založené na průkopnických nových materiálech; obdobně může vytvářet návrhář interiéru díky svým zdrojům nových textur, doplňků a vybavení. A samozřejmě také samotní řemeslníci jsou ti, kteří tvarují a leští dřevo, kov, sklo a složeniny, které ukazují úžasné umělecké dílo, kterým je Sunseeker.

Sunseeker má v každém oddělení řemeslníky, muže i ženy, kteří za víc jak desetiletí průkopnictví a zlepšování jsou hrdí na svoji práci a dobrou pověst, kterou získali po celém světě. Toto nebyla žádná nehoda; závazek Sunseekeru pro vynikající kvalitu produktu byl reprezentován svými zásadami přitažlivosti a najímáním těch nejtalentovanějších lodních pracovníků všech úrovní. Nejspíš byste mohli klidně postavit loď bez použití obvyklých zásad a standardů techniky, ale potom by to nemohl být Sunseeker.

Ruční výroba

V dnešní době automatizované výroby a montáže je určitě chápáno, že závazkem Sunseekeru je vytvářet ručně vyráběný produkt.

Důvodem je to, že lepší způsob vlastně ani není. Moderní návrhy pomocí počítače a techniky konstrukcí můžou sice vyrábět přesné součásti a zefektivnit výrobu, ale bezchybného detailu a konečné úpravy motorové jachty Sunseeker uvnitř a zvenčí lze dosáhnout jen zručností a zasvěcením do toho. Tento lidský faktor a jeho vliv na konečný produkt nemůže být nijak okopírován nějakým strojem, který by mohl být schopný vícekrát osmirkovat a vyleštit, ale nebude nikdy schopen posoudit, jestli je výsledek dobrý. Faktu, že konečný výsledek je přímo na Sunseekeru, vděčíme lidem, kteří to budovali, pokud jde o technologii, která jako první načrtla plán.

Ani strojová platba nemůže odtrhnout pozornost od detailu; to dělá člověk. Člověk, který je hrdý na svoji řemeslnickou zručnost, má schopnost v rukou vytvářet vzhled a konečnou úpravu opravdové krásy - to je ten opravdový člověk ze Sunseekeru.

Kvalita

Kvalita je vidět na všech věcech a všech oblastech. U Sunseekeru se dělá jen to nejlepší, je to celosvětově sdílený názor vlastníků.

Kvalita je u motorových jacht Sunseeker víc než jen povrchní. Pravda, její konečná úprava jak uvnitř tak venku vyvolává kvalitu v bohatosti, aby byla vidět a byla obdivována. Je zařízen jen ten nejlepší nábytek, spotřebiče, audio a video zařízení a další hmotné potřeby, ale to samé se týká nezbytného vybavení jako jsou radary a souřadnicový zapisovač na mapě. Buďte si jisti, že stejně kvalitní standardy se týkají všech obvykle neviditelných oblastí a součástí Sunseekeru, od čerpadla spodku lodi až k pojistkové skříni. Ve větších jachtách je tento fakt dostatečně předvedený svými dovednostmi splnit tvrdá kritéria MCS a RINA kvalifikací.

Více to dokazuje fakt, že během posledních let, když se otevíraly nové trhy ve východní Evropě, Indii a Dálném Východě, většina objednávek na nové lodě Sunseeker byla od již existujících vlastníků lodí Sunseeker.

Ale jako vždy u výkonnostních lodí jdou kvalita života a kvalita techniky ruku v ruce. Jízdní kvalita byla po dlouhou dobu kritériem, které určovalo kvalitu motorového vozidla, ale majitelé lodí a návštěvníci také očekávají stejnou jízdní kvalitu. Nebyl to tak jednoduchý úkol, když se 70-ti tunnová motorová jachta pohybuje něco přes 40 uzlů (20,578 m/s), a jen umožnila kvalitu návrhu.

Jen kvalita produktu se po tom všem stala ikonou, jen na kvalitě produktu může stát test času.

Materiály

Dodání vysokého výkonu i luxusu vyšší kategorie v jedné a té samé lodi se všechno týká výběru materiálu.

Kvalita materiálů, kterou zajišťují velmi důležité poslední úpravy Sunseekeru, je nyní všude vidět - cenný americký ořechový nábytek, vysoce leštěné týkové podlahy, vypouklé nápisy, vysoce lesklé lakované přepážky lodi a přepychové tkaniny a koberce.

Optimálního poměru síly a váhy je dosaženo díky důvtipnému designu a zpracování. Už léta spolupracují výrobci lodí Sunseeker a výrobci motorů, aby se ještě více zvedla síla a účinnost lehkých motorů. Ale jejich pokrok bude omezován, dokud zařizovací předměty nebudou podobně optimalizované. Příkladem je světlo filtrující polarizované bezpečnostní sklo, které tvoří jednu třetinu váhy, kterou mělo před 5 lety; překrásná mramorová a žulová povrchová zakončení jsou okrasná a odolná, ale co vypadá jako dva palce silná deska ve skutečnosti může být drcený povlak krytý včelím plástem z odolného složeného materiálu.

Rozsáhlé používání uhlíkového složení také velmi přispělo. Tuhost uhlíkového složení mnohavrstvé podlahy, která je jen 30 mm silná, může vytvářet povrchovou oblast 10x5 metrů bez jakéhokoli vychýlení. Vzduchoprázdná pryskyřičná přepážka může být zdvižená a přizpůsobená pro 4-členný tým, kde její předchůdce jich možná potřeboval dvakrát tolik.

Neustálé zkoumání a testování nových materiálů se stalo standarním postupem u Sunseekeru, což Sunseeker a jejich lodě drží na předním místě lodního designu a technologie.